DETAILING

Lexus RX 450h detailing korekta lakieru wosk
Auto detailing LEXUS RX 450H | Realizacja mcc24.pl

DETAILING

Detailing samochodowy, car detailing (auto valeting) to proces profesjonalnego czyszczenia i pielęgnacji samochodu w celu przywrócenia mu jak najlepszego stanu. Polega to na dokładnym myciu i oczyszczeniu wnętrza i zewnętrza pojazdu, usuwaniu zanieczyszczeń, polerowaniu lakieru, zabezpieczeniu go specjalnymi preparatami oraz czyszczeniu i konserwacji elementów mechanicznych, takich jak koła, hamulce czy układ wydechowy.

Proces car detailingu jest zwykle bardziej szczegółowy i skomplikowany niż zwykłe mycie samochodu, a często wykonywany jest przez specjalistów w profesjonalnych warsztatach detailingowych. Efektem końcowym jest zwykle samochód o pięknej, błyszczącej powłoce lakierowej i wewnętrznym wykończeniu, które wygląda jak nowe.

Zalety detailingu

Detailing przywróci autu salonowy blask, podniesienie wartość auta przy sprzedaży. Poza tym jazda samochodem po detailingu to czysta przyjemność.

Jak przebiega detailing samochodowy?

Przed rozpoczęciem pracy każdy pojazd jest dokładnie sprawdzany przez naszego pracownika. W ramach kontroli oceniany jest stan techniczny pojazdu oraz wychwytywane są wszelkie mankamenty, które należy z pojazdu usunąć. Po przeprowadzeniu wstępnych oględzin przechodzimy do określenia zakresu prac w ramach detailingu oraz oszacowania całkowitego kosztu zabiegu. W przypadku akceptacji ze strony klienta, zaczynamy realizację usługi.

Ile kosztuje auto detailing?

Cena za usługę detailingu jest zależna od wielu czynników. Między innymi od stanu auta i wielkości pojazdu. Umów się na konsultację i wycenę auto detailingu: rezerwacja online.

Jakie usługi wchodzą w skład samochodowego detailingu?

Po pierwsze – dokładne mycie. Każdy samochód, który ma zostać poddany detailingowi jest dokładnie czyszczony. Zakres detailingu znacznie wykracza poza zakres tradycyjnego mycia na myjni samochodowej. W pierwszej kolejności demontuje się wszelkie elementy, które nie powinny mieć kontaktu z wodą. Następnie, przy wykorzystaniu dedykowanych środków chemicznych czyści się karoserię, usuwając przede wszystkim ślady po owadach oraz inne, trudne do usunięcia zanieczyszczenia (np. ślady oleju, zabrudzenia przy korku wlewu paliwa, ślady rdzy, asfaltu itp.). W czasie mycia oczyszcza się również klocki hamulcowe z osadu oraz tarcze hamulcowe z rdzy. Mycie detailingowe to bardzo dokładny proces.

Detailing wnętrza auta

Auto detailing obejmuje także czyszczenie i zabezpieczenie elementów wnętrza pojazdu. W czasie wykonywania takiej usługi, czyścimy między innymi:

  • tapicerkę na siedzeniach oraz na obiciach,
  • nawiewy,
  • podsufitkę,
  • pasy bezpieczeństwa,
  • kokpit,
  • wszystkie inne elementy, w tym elementy ruchome.

Po wyczyszczeniu wnętrza, aplikowany jest środek zabezpieczający przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Dzięki temu zabiegowi wnętrze jest bardziej trwałe i dłużej zachowuje swój pierwotny wygląd.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zadzwoń lub zarezerwuj termin.

detailing powłoka ceramiczna detailing bmw i8 folia ppf(2)
Detailing samochodowy i folia PPF w BMW i8 | realizacja mcc24.pl