Powłoki ceramiczne na lakier

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się wykonywanie powłok ceramicznych na lakierze samochodowym. Jaki jest cel takiego rozwiązania oraz jakie niesie on ze sobą korzyści? Czy warto nakładać powłokę ceramiczną na auta używane?

Powłoki ceramiczne na samochody

Samochody osobowe są przez wielu ludzi traktowane wyłącznie jako przyrządy do jeżdżenia. Jednak aby taki przyrząd był sprawny i służył przez lata, należy o niego odpowiednio zadbać. Nałożenie powłoki ceramicznej na lakier nie tylko zwiększa jego odporność na zarysowania ale i znacznie utrudnia postępowanie korozji. Jest to szczególnie istotne przy samochodach, które są intensywnie eksploatowane i nie są garażowane.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nałożenie twardej powłoki ceramicznej. Większość producentów powłok ceramicznych daje taką możliwość tylko swoim oficjalnym przedstawicielom. Powłoka twarda składa się najczęściej z kilku warstw ceramicznych. Można ją usunąć tylko przez zeszlifowanie.

Powłoki ceramiczne zabezpieczają karoserię także przed szkodliwym wpływem promieniowania UV oraz przed agresywnymi substancjami chemicznymi. Po nałożeniu powłoki ceramicznej lakier jest bardziej błyszczący, przez co samochód wygląda zdecydowanie atrakcyjniej.

Stosowanie powłok ceramicznych jest zalecane w szczególności użytkownikom aut klasy premium oraz posiadaczom pojazdów zabytkowych.

Dodaj komentarz