Sposób na długowieczność samochodu

Obecnie niemal każdego stać na samochód. Jedni jeżdżą lepszymi autami, drudzy gorszymi. Aby auto dobrze nam służyło niezależnie od wieku, należy przestrzegać kilku, bardzo ważnych zasad, które przedstawione zostaną poniżej:

Wizyta u mechanika – co najmniej raz do roku

Człowiek powinien co roku wykonywać podstawowe badania krwi, a samochód przynajmniej raz na 12 miesięcy powinien odwiedzić mechanika i to niekoniecznie celem wykonania obowiązkowego przeglądu. Przy okazji warto wykonać przegląd rozszerzony, który pozwoli dostrzec usterki w pojeździe. Większość z nich, jeśli zostanie zidentyfikowana odpowiednio wcześnie, może zostać szybko wyeliminowana.

Wymiana rozrządu według wskazań producenta

Rozrząd to bardzo ważny element silnika. Jego zadanie to regulacja pracy zaworów dolotowych i wylotowych z komory spalania. Niezależnie od producenta, nie ma rozrządu nieśmiertelnego. Ważne jest, aby zgodnie z zaleceniami wymieniać rozrząd w autoryzowanym serwisie. Żywotność tego podzespołu najczęściej wynosi 100 000 km.

Tankowanie na sprawdzonych stacjach

Wysokiej jakości paliwo pozwala dbać o silnik. Tankując na znanych, sieciowych stacjach mamy pewność, że benzyna czy olej napędowy są przebadane i sprawdzone. Decydując się na zakup paliwa na prywatnych, mało znanych stacjach należy liczyć się z tym, że może ono nie spełniać wszystkich norm, co również odbija się na jakości pracy silnika i skraca jego żywotność.

Regularne mycie, nawet w zimie

Aby na karoserii nie pojawiała się rdza, należy regularnie myć samochód. Brudne auto nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też wozi na sobie zanieczyszczenia, które mogą powodować korozję. Warto regularnie myć auto w szczególności zimą, gdy drogowcy posypują solą drogi. Sól drogowa przyspiesza powstawanie korozji, dlatego po opadach śniegu warto chociaż opłukać auto.

Chociaż nie każdy poczuwa się, by dbać o swoje lub powierzone auto, warto to robić. Dzięki wykonaniu tych czynności, o których mowa powyżej, można niewielkim wysiłkiem zadbać o dobrą kondycję samochodu i uczynić go bardziej niezawodnym.

Dodaj komentarz